Новини 2020-04-09 21:02

У трьох областях можуть ввести комендантську годину

Мова йде про Львівщину, Тернопільщину та Івано-Франківщину.

У Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях можуть ввести комендантську годину у зв’язку з COVID-19. Про це розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у відеозверненні у Facebook у четвер, 9 квітня.

 

Як повідомляється, на нараді з прем’єром Денисом Шмигалем «було поінформовано, що три області – це Івано-Франківська, Тернопільська і Львівська, там вводяться надзвичайні заходи на вихідні дні, для того, щоб розірвати ланцюг. У тому числі розглядається можливість навіть комендантської години».

 

Як зазначається, подробиці будуть відомі завтра, 10 квітня, на нараді з президентом Володимиром Зеленським.

 

 

Зазначимо: станом на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19, з них у Тернопільській області – 169 випадків, Івано-Франківській – 218, Львівській – 61.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.