Новини 2020-04-09 21:34

В уряді збираються запровадити нові соціальні стандарти після жорсткого карантину

Мова йде про транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування у закритих приміщеннях та закладах.

Після жорсткого карантину через COVID-19 в уряді будуть розробляти нові соціальні стандарти – це нові транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування у закритих приміщеннях та закладах. Про це повідомляється на сайті Кабміну за результатами наради прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голів обласних державних адміністрацій та мерів у четвер, 9 квітня.

 

«Постановою уряду визначено, що карантин діє до 24 квітня. Скоріш за все, він буде продовжений до початку травня. І лише тоді ми зможемо скасувати частину обмежень. Водночас, ми розуміємо, що хвороба швидко не відступить. Тому маємо підготувати нові соціальні стандарти життя після жорстких карантинних заходів: розробити нові транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування у закритих приміщеннях та закладах. На це у нас є небагато часу», – сказав Шмигаль.

 

Як повідомляється, також уряд розробляє окрему програму зі створення робочих місць.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

  

Cтаном на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19.