Новини 2020-04-10 10:31

Країни ОПЕК та Росія домовилися про зниження обсягів видобутку нафти

Усі домовленості будуть діяти за умови згоди Мексики.

У травні-червні 2020 року видобуток нафти скоротять на 10 млн барелів на добу. Про це домовилися більшість країн ОПЕК та Росія. Про це 9 квітня повідомляють Reuters і Bloomberg.

 

Агентства повідомляють, на переговорах, які тривали більше 10 годин, сторони домовились про те, що у травні-червні 2020 року видобуток буде скорочено на 10 млн барелів на добу, з липня по грудень - на 8 млн барелів на добу, з січня 2021 по квітень 2022 року - на 6 млн барелів на добу.

 

Трохи пізніше Reuters повідомило, що ОПЕК + попередньо підтвердив домовленість про скорочення видобутку на 10 млн барелів на добу у травні-червні 2020 року. 

 

 Bloomberg після цього повідомив, що всі домовленості будуть діяти за умови згоди Мексики - міністр енергетики країни не погодилась з такими умовами та покинула відеоконференцію, яка тривала 11 годин.

 

"За словами одного з делегатів, група ОПЕК + не буде скорочувати видобуток без участі Мексики та не збирається знову зустрічатися у п'ятницю, натомість зосереджується на переговорах на зборах G-20, запланованих на 10 квітня. Саме на цих переговорах планують домовитися з Мексикою", - написали у повідомленні.

 

Зазначається, що планують створити спеціальний комітет з моніторингу заходів щодо стабілізації нафтових ринків.

 

Також зауважують, що Саудівська Аравія і Росія готові знизити обсяг видобутку приблизно до 8,5 млн барелів на добу, на 23% від рівня в 11 млн, решта країн - на 23% від своїх базових рівнів (видобуток на жовтень 2018 року).

 

Нагадаємо, що 31 липня АТ «Укртранснафта» отримала від ПАТ «Транснефть» частину компенсації у розмірі понад 2,3 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу «Дружба».


 

схожі новини