Новини 2020-04-15 14:05

Переслідування Джемілєва. Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження

Йдеться про переслідування окупаційної влади лідера кримськотатарського народу.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного переслідування лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Про це 15 квітня повідомляють на сайті Офісу Генерального прокурора.

 

У повідомленні зазначають, що 13 квітня 2020 року окупаційні «правоохоронні органи» РФ незаконно висунули обвинувачення Мустафі Джемілєву за трьома епізодами, які пов’язані з подіями, що відбувались до окупації півострова: «незаконное пересечение государственной границы России (ч.3 ст.322 УК РФ); небрежное хранение огнестрельного оружия (ч. 1 ст.224 УК РФ); незаконное приобретение и хранение боеприпасов (ч.1 ст.222 УК РФ)».

 

“Такі дії окупаційної влади порушують вимоги ст. 70, ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Ретроспективне застосування кримінального законодавство на окупованій території шляхом переслідування особи відповідно до законодавства РФ за події, які відбувались до початку окупації півострова, є серйозним порушенням норм даної Конвенції”, —  пишуть на сайті.

 

Нагадаємо, що 11 квітня у ЄС наголосили, що призов Росією кримчан до лав російської армії є порушенням міжнародного гуманітарного права, та що ЄС ніколи не визнає анексію Криму.