Новини 2020-04-16 12:06

Генсек НАТО попередив про можливі негативні наслідки пандемії для світової безпеки

На думку Столтенберга, очікуване падіння економіки в окремих країнах-членах зробить їх більш вразливими.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг попередив про можливі негативні наслідки через поширення нового коронавірусу кризи на безпеку країн-членів. Про це він сказав у середу, 15 квітня, після відеоконференції з міністрами оборони країн-членів Альянсу, передає DW.

 

Зокрема, на думку Столтенберга, очікуване падіння економіки в окремих країнах-членах зробить їх більш вразливими та прихильнішими до ідеї продажу об'єктів критичної інфраструктури. А це може призвести до довгострокових наслідків для безпеки країн та для їхньої здатності реагувати у разі нової кризи.

 

Генсек НАТО закликав зробити зі спричиненої коронавірусом кризи відповідні висновки попри те, що поки саме реакція на поточну кризу перебуває на передньому плані.

 

"Безпечна інфраструктура, безпечні телекомунікації, уряди, які і в часи кризи функціонують - всі ці теми мають велике значення для громадянського суспільства, але також і для нашої військової боєготовності", - наголосив Столтенберг.

 

Нагадаємо, 2 квітня Столтенберг повідомив, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО погодили новий пакет підтримки для України, а також Грузії.