Новини 2020-04-16 13:53

Україна провела обмін полоненими під Щастям

На підконтрольну уряду територію повернулися 11 українців.

Україна провела другу частину обміну полоненими під селищем Щастя Луганської області. Про це написала у Telegram уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

На підконтрольну уряду територію повернулися 11 українців. Серед них:

 

  • Віталій Желдак, який був засуджений так званим "Верховним судом ЛНР" та незаконно утримувався у Слов’яносербскій виправній колонії Луганської області.
  • Олександр Табачний – інвалід та ветеран МВС України, один з найстарших хто потрапив у полон та з 2019 року знаходиться на тимчасово окупованій території Луганської області у Луганському СІЗО.
  • Алевтина Попова, яка незаконно утримувалася з 2018 року у виправній установі на тимчасово окупованій території міста Луганськ. Вона була засуджена так званим судом "ЛНР" за "Державну зраду". 
  • Сергій Русінов, наймолодший серед громадян України, який повернувся на підконтрольну Уряду України територію. Він був затриманий силовиками так званої "ЛНР" у 2018 році через те, що в соціальних мережах закликав до єдності України та засуджував діяльність незаконних збройних формувань "ЛНР". 

Нагадаємо, 16 квітня почався черговий етап обміну полоненими. Україна повертає 19 своїх громадян. Після повернення вони направляться на обов’язкову двотижневу обсервацію у зв’язку з пандемією COVID-19.