Новини 2020-04-16 17:10

Кількість випадків COVID-19 у Європі сягає мільйона, знімати карантин треба обережно – ВООЗ

Деякі країни вже замислюються, чи можуть бути послаблені обмеження.

Кількість випадків зараження COVID-19 в Європі сягає мільйона. Про це повідомив на онлайн-брифінгу європейський директор ВООЗ Ганс Клюге, передає Reuters у четвер, 16 квітня.

 

«Кількість випадків у регіоні продовжує рости. За останні 10 днів кількість зареєстрованих випадків у Європі майже вдвічі збільшилася – до мільйона. Грозові хмари пандемії все ще нависають над європейським регіоном», - йдеться в повідомленні.

 

Це означає, що близько 50% глобального тягаря COVID-19 припадає на Європу. Клюге додав, що в результаті епідемії в Європі загинули понад 84 тисячі осіб.

 

Клюге зазначив, що ВООЗ визнає, що політика соціального дистанціювання, покликана уповільнити поширення вірусу, «впливає на життя та засоби існування». За його словами, оскільки деякі країни замислюються, чи можуть бути послаблені обмеження та чи можуть відкриватися школи та деякі робочі місця, важливо зрозуміти складність та невизначеність такого кроку. Будь-який крок щодо скасування карантинних заходів повинен в першу чергу враховувати кілька ключових факторів, зокрема, те, що передача в країні контролюється, ризики спалаху мінімізуються і що системи охорони здоров'я мають можливість виявляти, тестувати, відстежувати і ізолювати випадки захворювання.

 

«Ми залишаємося в епіцентрі бурі... Якщо ви не можете забезпечити дотримання цих критеріїв до ослаблення обмежень, я настійливо закликаю вас переосмислити ситуацію. Швидкого повернення до нормального життя не існує», - сказав Клюге.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

В Україні станом на 9:00 16 квітня зафіксовано 4161 випадок коронавірусної хвороби COVID-19, з них 116 летальних, 186 пацієнтів одужали.