Новини 2020-04-17 12:00

У Криму продовжують незаконно затримувати громадян України

Такі дії Росії є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Окупаційна влада Криму продовжує незаконно затримувати громадян України. Про це 17 квітня повідомила нардепка Людмила Денісова у Telegram-каналі. 

 

“Держава-окупант знову незаконно затримує громадян України, засуджує до максимальних термінів ув'язнення, утримує у суворих умовах без надання меддопомоги, щоб максимально збільшити «ціну» їх свободи”, —  пише Денісова.

 

Вона повідомляє про два нових затримання на тимчасово окупованій території Криму за начебто «шпигунство» та «державну зраду». Також Російський «Апелляционный военный суд» залишив в силі вирок кримського татарина - 17 років позбавлення волі. 

 

Денісова перерахувала прізвища 12 незаконно затримуваних громадян України.

 

“Крім того, більшість з них має критичний стан психологічного та фізичного здоров`я, зокрема це Джеміль Гафаров, Сервер Мустафаєв та Олександр Шумков.Наголошую, що такі дії Росії є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які вона зобов'язана гарантувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією”, —  пише нардепка. 

 

Нардепка у повідомленні зазначила, що просить міжнародної спільноти застосувати всі можливі важелі впливу та  посилити Україну у боротьбі за кожного нашого громадянина, щоб якнайшвидше повернути всіх додому.

 

Нагадаємо, що 15 квітня стало відомо, що інформація про проведення тестування на COVID-19 у Криму суперечлива. А офіційні цифри щодо кількості випадків інфікування COVID-19 не відповідають дійсності. Про це заявляють кримські правозахисники.

схожі новини