Новини 2020-04-18 18:03

У ДСНС розповіли, коли очиститься повітря в Києві

Забруднення повітря у столиці не пов’язане з пожежами в Чорнобильській зоні, зменшення забруднення очікується на початку наступного тижня.

Радіаційний фон у Зоні відчуження, Києві та області в межах норми й не перевищує фонових значень, а забруднення повітря у столиці не пов’язане з пожежами в Чорнобильській зоні. Про це повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Чечоткін зазначив, що загрози об'єктам критичної інфраструктури Зони відчуження, таким як "Укриття", сховище радіаційних відходів тощо, немає. На Житомирщині ж горить лісова підстилка, залишки деревини та очерет.

 

Голова ДСНС додав, що найближчими днями опадів не передбачається. На початку наступного тижня вітер змінить напрямок на північний, і очікується зменшення впливу займань на забруднення повітря в столиці.

 

У свою чергу заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко заявив, що в Києві в кілька разів перевищена гранично допустима концентрація пилу і залишків горіння, а також діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду, і очікувати найближчими днями поліпшення ситуації не варто.

 

Нагадаємо, пожежу у Чорнобильській зоні відчуження вдалося загасити 14 квітня, у чому дуже допоміг дощ.

 

Пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на 12 квітня пожежами були охоплені сотні гектарів в Чорнобильській зоні, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження.