Новини 2020-04-22 19:20

Наступного тижня відбудеться відеоконференція голів МЗС «нормандської четвірки»

Про це було домовлено під час розмов керівників дипломатичних відомств Німеччини, Франції, України та Росії у телефонному режимі.

Наступного тижня планується відеоконференція міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки». Про це в середу, 22 квітня, розповів очільник німецького Міністерства закордонних справ Гайко Маас, передає «Укрінформ».

 

«Ми домовилися, і дуже тішимося з цього, що відбудеться відеконференція в «нормандському форматі» на рівні міністрів, вона відбудеться наступного тижня», - заявив Маас.

 

За його словами, про це було домовлено під час розмов керівників дипломатичних відомств Німеччини, Франції, України та Росії у телефонному режимі.

 

Маас зазначив, що останніми днями говорив з трьома своїми колегами, і всі міністри констатували, що важливі пункти рішень, ухвалених на грудневому саміті нормандської четвірки у Парижі, ще не втілені в життя. Утім, розпочався обмін утримуваними особами.

 

Як повідомлялося, зустріч у «нормандському форматі» - саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Саміт відбувся 9 грудня 2019 року в Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому брали президент Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон.

 

За результатами саміту сторони погодили низку аспектів: це три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, обмін «всіх на всіх», впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, а також – проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці.