Новини 2020-04-24 18:34

Звільненим з російського полону морякам надали статус УБД

Рішення прийняли на основі Законку «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У п’ятницю, 24 квітня, 22 військовослужбовцям Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які в листопаді 2018 року потрапили в російський полон, надали статус учасників бойових дій. Про це 24 квітня повідомили на сайті Міністерства оборони.

 

“У відповідності до пункту 22 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» одноголосним рішенням комісії зазначеним військовослужбовцям Військово-Морських Сил Збройних Сил України надано статус учасника бойових дій”, —  пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

Як повідомлялося,  7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць. 

 

У цей список увійшли 24 українські військовослужбовці, яких захопили російські прикордонники в Чорному морі в листопаді 2018 року. Їх звинуватили в незаконному перетині російського кордону і відправили в СІЗО. Ніхто з них не визнав провини, українські моряки називали себе військовополоненими.

 

схожі новини