Новини 2020-04-26 17:05

В Чорнобильській зоні вогонь знищив понад 11 тис. гектарів лісу - Зеленський

Президент зустрівся з працівниками ДСНС України

В Чорнобильській зоні вогонь знищив понад 11 тис. гектарів лісу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки у Київську область, передає прес-служба Офісу президента.

 

Як повідомляється, Зеленський облетів на гелікоптері ділянку, яка постраждала внаслідок пожежі. Після цього, президент зустрівся з працівниками ДСНС України, які брали участь у гасінні масштабної лісової пожежі в Чорнобильській зоні відчуження та вручив державні нагороди 22 рятувальникам.

 

"Ми вам вдячні за вашу велику роботу. Зараз на висоті, з гвинтокрила, ми побачили справжній результат вашої праці. Ви для нас - герої", - сказав Зеленський, звертаючись до рятувальників.

Крім того, глава держави додав, що вогонь знищив понад 11 тис. гектарів лісу.

 

Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня з вини 27-річного жителя села Рагівка, який для забави в трьох місцях підпалив сміття та траву. Вогонь вітром перекинуло далі. 15 квітня стало відомо, що осередки пожеж поблизу міст Прип'яті та Чорнобиля у зоні відчуження повністю ліквідовано.

 

16 квітня стало відомо, що пожежі в зоні відчуження відновилися.

 

Поліція вивчає причини таких масштабних пожеж та не поодиноких осередків загоряння. Унаслідок пожежі понад 30% туристичних локацій втрачені повністю і відновленню не підлягають.