Новини 2020-04-30 11:21

Медіарух зробив заяву щодо побиття журналіста Кутєпова

Медійники закликають притягнути до відповідальності працівника поліції, який свідомо застосував фізичну силу проти журналіста.

Представники Медіаруху "Медіа за усвідомлений вибір" та медійних громадських організацій України закликають притягнути до відповідальності працівника поліції, який свідомо і без належних правових підстав застосував фізичну силу до журналіста Hromadske Богдана Кутєпова та зламав його техніку. Відповідну заяву оприлюднив Інститут масової інформації.

 

 

"Ми звертаємо увагу на незаконність дій поліції та свідоме застосування фізичної сили під час виконання журналістом своїх професійних обов'язків. Інцидент стався саме під час прямого ефіру, який вів Богдан Кутєпов. Водночас журналіст відрекомендувався представникам поліції та сповістив, що йде пряме ввімкнення. Його емоційна реакція не є приводом для застосування сили проти нього", - йдеться у заяві.

 

Медійники вимагають належно розслідувати всі попередні справи щодо побиття журналістів поліцейськими та притягнути працівників правоохоронних органів до відповідальності. 

 

"Саме проблема безкарності породжує подальше зростання насильства, яке застосовують до журналістів. Крім того, посилює недовіру представників ЗМІ та суспільства до і так "підірваної" репутації поліції", - йдеться у заяві. 

 

Нагадаємо, що 29 квітня, журналіста Hromadske Богдана Кутєпова побили поліцейські та зламали його техніку, тому що він "стояв на зеленій зоні". Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном проти карантинних обмежень.

 

схожі новини