Новини 2020-04-30 14:55

Рада Європи позитивно оцінила роботу Національного превентивного механізму України

Він здійснює моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи.

Рада Європи позитивно оцінила роботу Національного превентивного механізму України, який здійснює моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи. Про це йдеться на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

 

"За висновками експерта Проєкту  прогрес у роботі НПМ України є очевидним. Механізм продовжує ефективно функціонувати і позитивно змінюватись, виконавши переважну частину рекомендацій з попередньої оцінки, здійсненої в 2015 році", - йдеться у повідомленні.

 
Там зазначають, що попри численні виклики, НПМ України спромігся реалізувати кілька важливих внутрішніх реформ, забезпечити регулярне відвідання місць несвободи та збільшити кількість цих візитів, покращити аналітичну роботу і діяльність за підсумками візитів, взяти на себе активну роль з надання рекомендацій щодо покращення національного законодавства.
 

Водночас, на думку експерта Ради Європи, НПМ необхідно посилити кадровий потенціал центрального офісу; підвищити спроможність до набору зовнішніх експертів. Більшості моніторингових груп бракує лікарів, гострою є також потреба в психіатрах. Візити до психіатричних закладів і закладів системи соціального захисту здійснюються здебільшого без участі психіатрів.

 

Транспортне забезпечення залишається проблемним питанням як на центральному, так і на регіональному рівнях. НПМ усе ще дуже залежить від громадського транспорту.

схожі новини