Новини 2020-05-05 15:14

"Наглухо зачинені двері". До Зеленського звернулися щодо справи Лягіна

Серед підписантів заяви - журналіст Станіслав Асєєв.

Українські правозахисники, журналісти та митці звернулися до президента Володимира Зеленського із вимогою ініціювати розгляд матеріалів справи Романа Лягіна, за якими фонд "Ізоляція" позбавили статусу потерпілих та можливості стежити за судовим процесом. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій звільненим журналістом Станіславом Асєєвим у Facebook.

 

"Підписав звернення до Президента щодо "злиття" справи у суді одного із засновників "Ізоляції" - Романа Лягіна. Дивно, що на сьомому році війни ми досі маємо не національний Нюрнберг, а наглухо зачинені двері", - пише Асєєв. 

 

Підписанти заяви вимагають оприлюднити обвинувачувальний акт прокуратури, з якого був видалений епізод захоплення будівель "Ізоляції", де російські гібридні сили на чолі з Лягіним організували в'язницю.

 

 

Зазначимо, фонд "Ізоляція" вважає себе потерпілою стороною у справі, тому що російські гібридні сили у 2014 році захопили територію музею сучасного мистецтва (колишнього заводу ізоляційних матеріалів) та влаштували там таємну тюрму. Про утримання та тортури там заявляли звільнені з полону громадяни. Зокрема, там утримували вченого Ігоря Козловського та журналіста Станіслава Асєєва.

схожі новини