Новини 2020-05-06 19:59

У Німеччині заявили про перехід до другого етапу зняття карантину

Про це сказала Ангела Меркель.

Німеччина готується перейти до другого етапу зняття карантинних обмежень, оскільки вжиті владою заходи працюють добре. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель після відеонаради з прем'єр-міністрами федеральних земель, повідомляє  Укрінформ.

 

"Можемо сказати, що ми досягли мети вповільнити поширення вірусу і захистити нашу систему охорони здоров’я. Дані Інституту Роберта Коха вселяють оптимізм. Це дає змогу й далі послаблювати обмежувальні заходи", - сказала Меркель.

 

За її словами, при тому, що соціальне дистанціювання зберігатиметься до 5 червня, умови будуть дещо послаблені. Зокрема, коло контактів можна розширити з одного домогосподарства до двох; тобто зустрічатися зможуть, умовно, 2 родини, які живуть окремо. Можна також буде відвідувати будинки пристарілих, але лише одній особі від родини.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.