Новини 2020-05-07 09:52

У Польщі оголосять нову дату президентських виборів

Опозиція відкинула усі пропозиції правлячої більшості щодо проведення виборів у конституційні терміни.

Вибори президента Польщі не відбудуться 10 травня. Дату нових виборів у поштовому режимі запланують "найближчого можливого терміну". Про це йдеться у спільній заяві лідера правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського і лідера коаліційної партії “Згода” Ярослава Говіна, як повідомляє Укрінформ.

 

“Після 10 травня 2020 року, коли Верховний суд передбачено визнає недійсність виборів, оскільки вони не відбудуться, маршалок Сейму РП оголосить нові президентські вибори  у найближчий можливий термін”,- зазначили політики.

 

Вони пояснили таке рішення тим, що опозиція відкинула усі пропозиції правлячої більшості щодо проведення виборів у конституційні терміни. Відтак зазначається, що PiS та “Згода” підготували рішення, яке “гарантуватиме полякам можливість участі у демократичних виборах”.

 

У заяві Качинського-Говіна наголошується, що вибори Державною виборчою комісією Польщі буде проведено кореспонденційно (поштою) з огляду на епідемічну ситуацію. Обидві політичні сили зобов’язуються підготувати зміни до закону щодо особливих правил проведення загальних виборів президента Польщі у 2020 році.

 

Нагадаємо, що 5 травня, польський Сенат відхилив законопроект, який уможливлює проведення президентських виборів у країні за допомогою поштового голосування. На початку квітня на знак протесту проти голосування на виборах поштою у відставку подав польський віце-прем'єр Ярослав Говін.