Новини 2020-05-08 15:13

Росіяни зламали електронну пошту Меркель

Це зробив хакер під ніком Scaramouche.

Військова розвідка Російської Федерації зламала електронну пошту канцлерки Німеччини Ангели Меркель та отримала доступ до тисяч електронних листів у 2015 році. Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel, як пише Українська правда.

 

У публікації пояснюють, що 8 травня 2015 року хакер під ніком Scaramouche отримав доступ до офіційних комп'ютерів у парламентському офісі Меркель. Він паралізував ІТ-систему на декілька днів. За оцінками слідчих, йому вдалось скачати близько 16 гігабайт даних, серед яких були тисячі листів з офісу Меркель. 

 

Експерти Федерального управління кримінальної поліції (BKA), Федерального управління з питань інформаційної безпеки (BSI) та приватні компанії взялися розслідувати напад. У рамках розслідування вилучили понад 300 серверів. Слідчі звернулися з проханням про надання юридичної допомоги до 21 країни світу.

 

За даними влади, зловмисник отримав доступ до двох облікових записів електронної пошти канцлерки, які містили повний трафік листів з 2012 по 2015 рік. Проте навіть через 5 років після атаки не відомо, яку саме інформацію витягнув з листування хакер. 

Слідство вважає, що за хакерською атакою стоїть російська військова розвідка. 

 

Нагадаємо, що 13 грудня канцлерка Ангела Меркель заявила, що знімати санкції з Росії зарано. 

 

схожі новини