Новини 2020-05-08 17:55

Медіарух засуджує виклик на допит Бабінець

Причиною виклику на допит став інформаційний запит до Олександра Дубінського.

Українські медійні та громадські організації, журналісти – учасники Медіаруху –  обурені діями Головного слідчого управління Національної поліції України, яке планує допитати головну редакторку агенції розслідувань «Слідство Інфо» Анну Бабінець. Про це йдеться в заяві Медіаруху, опублікованій на Детектор Медіа.

 

Вони зазначили, що згідно з оприлюдненою інформацією, допит має відбутися у справі, ініційованій нардепом Олександром Дубінським через інформаційний запит щодо його контактів з особами, наближеними до президента США Дональда Трампа. Народний депутат від партії «Слуга народу» передав своє звернення особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, після чого почалося розслідування стосовно «Слідства.Інфо».

 

"Ми розцінюємо такі дії з боку поліції як тиск на незалежні медіа. Ми також вважаємо, що така ганебна практика, як виклик журналіста на допит через надісланий інформаційний запит, негативно впливає на міжнародний імідж України та ставить її в один ряд з авторитарними країнами, де нехтують такою фундаментальною цінністю демократії, як свобода слова. Ще два місяці тому, коли стало відомо про згадану справу проти журналістів-розслідувачів, низка міжнародних організацій, серед яких «Репортери без кордонів» та CPJ, засудили дії української влади", - пишуть у заяві.

 

У Медіарусі заявили, що зі свого боку закликають президента Володимира Зеленського та міністра Арсена Авакова не забувати, що Україна є демократичною державою, де журналіст не може бути викликаний до поліції лише через те, що виконує свої прямі професійні обов'язки – запитує інформацію у посадовця. Такі дії сприймаються і українською, і світовою журналістською спільнотою як тиск на незалежні медіа.

 

Медіарух закликає МВС та міністра Авакова не вдаватися до дій, що можуть бути розцінені як залякування журналістів, натомість спрямувати зусилля на розслідування реальних кримінальних справ, серед яких десятки нападів на журналістів.

 

схожі новини