Новини 2020-05-11 16:05

Дозвіл на пробіжки та вікриття офісів. Як Європа пом'якшує карантин

Європейські країни почали скасовувати карантинні заходи.

З 11-12 травня деякі європейські країни послаблюють карантинні обмеження. Тиждень.ua зібрав актуальну інформацію про вихід Європи із карантину. 

 

 

Франція

 

Франція почала вихід із 55-денного карантину: одного з найжорсткіших у Європі. З 11 травня людям у країні дозволили збиратися групами до 10 осіб. Запрацюють також невеликі магазини та ринки. 

 

З 12 травня велика кількість шкіл вийдуть з карантину. Також відновить роботу громадський транспорт, де все одно необхідно буде носити медичні маски. Окрім того, французи зможуть залишати свій дім без перепусток. Обмеження знімають із пробіжок у столиці. 

 

Обмеженими залишаються пересування між містами та округами: людей просять без вагомих причин не їхати далі, ніж на 100 кілометрів від свого будинку. 

 

Бельгія

 

У Бельгії дозволили роботу крамниць, але з дотриманням суворих гігієнічних заходів.

 

Також бельгійці тепер можуть приймати вдома гостей, але не більше чотирьох, за умови, що ці особи не відвідують інші домогосподарства. 

 

Велика Британія

 

В Англії дозволили роботу офісів. Утім, уряд передбачив ряд рекомендацій: зокрема, працівникам рекомендують не сидіти обличчям до обниччя та використовувати лише своє власне обладнання, включно з ручками та степлерами. 

 

Також компанії повинні виділити працівникам більше паркувальних місць та встановити великі велосипедні стелажі, щоб співробітники могли уникати громадського транспорту. 

 

Чехія

 

Чеський уряд з 11 травня відкриває театри та кінотеатри з умовою, що вистави та кінопокази можуть відвідувати не більше 100 людей. 

 

З такою ж умовою у країні дозволяють спортивні заходи. Великі музичні фестивалі будуть заборонені упродовж літа.

 

Відкривають також торгові центри та ділові приміщення, салони краси, музеї та галереї. 25 травня відкриються ресторани, готелі.

 

Нідерланди 

 

У Нідерландах з карантину вийшли початкові школи, проте на першому етапі до них щодня ходитиме лише половина учнів.

 

Також роботу відновилил дитячі садки, бібліотеки, салони краси, перукарні.