Новини 2020-05-11 15:46

Російська авіація регулярно завдавала ударів по цивільних об’єктах у Сирії – Amnesty International

Зокрема, в результаті сирійських або російських атак були пошкоджені або зруйновані 10 медичних установ.

Російська авіація регулярно завдавала ударів по цивільних об’єктах у Сирії. Про це йдеться в повідомленні  Amnesty International у понеділок, 11 травня.

 

Як повідомляється, у звіті організації зазначені 18 випадків, що відбулися здебільшого в січні і лютому 2020 року, коли сирійські урядові сили разом з силами РФ або окремо завдавали ударів по медичних установах і школах.

 

Amnesty International опитала 74 людини для звіту, зокрема вимушених переселенців, вчителів, лікарів і гуманітарних працівників. Свідчення були підтверджені відео і фотографіями, повідомленнями пілотів ВПС Росії і Сирії.

 

«Ці аудіозаписи з кабіни військових літаків є переконливим доказом причетності російських військових принаймні до одного незаконного нападу, в результаті якого припинила своє функціонування лікарня», - йдеться в повідомленні.

 

З грудня 2019 року по лютий 2020 року внаслідок сирійських або російських атак були пошкоджені або зруйновані 10 медичних установ, у результаті чого загинули дев'ять співробітників, включаючи медичних працівників. Десятки інших медустанов довелося закрити. Також, у січні і лютому 2020-го в результаті нападів з повітря і з землі постраждали 28 шкіл. Десять шкіл зазнали нападу тільки в один день – 25 лютого, - в результаті атаки загинули дев'ять мирних жителів.

 

Як повідомляється, інциденти, задокументовані в звіті, ілюструють, як сирійські та російські сили продовжують навмисно завдавати ударів по цивільних особах і цивільних об'єктах.

 

«Це серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, яке вимагає від воюючих сторін усвідомлювати різницю між військовими цілями і цивільними об'єктами і направляти свої удари тільки на перших. Це також є військовими злочинами, і ті, хто віддає наказ на вчинення таких дій або здійснює їх, несуть кримінальну відповідальність», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, до моменту припинення вогню 5 березня майже мільйон людей в Ідлібі були змушені знову покинути житло і протягом місяців виживати у важких умовах.

 

«Навіть за мірками катастрофічної дев'ятирічної кризи в Сирії масштаби переміщення населення і надзвичайна гуманітарна ситуація, викликані останніми атаками в Ідлібі, були безпрецедентними. Рада Безпеки ООН не повинна скорочувати гуманітарну допомогу, в той час як тисячі людей перебувають на волосині від смерті», - заявила Геба Мораєф, директорка Amnesty International на Близькому Сході та Північній Африці.

 

Зазначимо: війна в Сирії триває з 2011 року.