Новини 2020-05-11 18:30

У Міненергетики розповіли про причини кризи в електроенергетиці

Один із чинників - державне втручання в ринок електроенергії.

Причинами кризової ситуації падіння споживання електроенергії є тепла зима та карантинні заходи проти поширення COVID-19. Про це заявила виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець, як повідомляють на сайті відомства.

 

"Перший (чииник - ред.) – це адміністративне втручання в ринок електричної енергії через зміни до законодавства, рішення Кабінету Міністрів і регулятора. Вони призвели до штучного зниження ціни на електроенергію. Другий чинник – це відкриття імпорту електроенергії з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами у вересні 2019 року. Це призвело до того, що українська вугільна промисловість втратила ринок збуту своєї продукції”, —  зазначила Буславець.

 

 Вона пояснила, що Україні це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля та  5 млрд гривень, які були направлені в економіку сусідів.

 

Буславець додала, що через ці причини накопичились значні борги перед енергетичними підприємствами. 

 

Нагадаємо, що станом на 10 травня потужність генерації атомних електростанцій знизилася до 7,41 тис МВт, що становить 53% від загальної встановленої потужності АЕС.