Новини 2020-05-13 14:36

Рада підтримала законопроект про додаткову підтримку платників податків

«За» висловивлися 333 народні депутати.

Верховна Рада ухвалила закон №3329-д щодо додаткової підтримки платників податків. Про це повідомив «Укрінформ» у середу, 13 травня.

 

 «За» висловивлися 333 народні депутати.

 

Як повідомляється, необхідність в розробці проекту виникла у зв'язку з продовженням карантинних заходів. Відтак, пропонується продовжити строки дії пільг та адміністративних спрощень на період, який буде прямо прив'язаний до закінчення карантину.

 

Так, законодавчий акт передбачає внесення наступних змін:

 

  • продовження строку незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження строку ненарахування пені останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року;
  • продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • внесення ряду інших змін, спрямованих, на врегулювання адміністративних процедур на період дії обмежувальних карантинних заходів та після їх завершення.

 

Також продовжується до 2024 року строк дії закону «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків», який завершується 1 серпня 2020 року. Зменшуються вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн грн до 200 млн грн.

 

Нагадаємо, 4 травня всеукраїнський карантин через COVID-19 був продовжений до 22 травня, але з 11 травня діють деякі послаблення.

схожі новини