Новини 2020-05-13 15:42

Правоохоронці розслідують причетність МВС та ДМС до витоку персональних даних українців

Раніше Telegram-бот оприлюднив у мережі базу даних із 26 млн водійських посвідчень.

Держбюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом витоку інформації, що містила персональні дані українців та була поширена в одному із анонімних Telegram-каналів. Про це повідомляється на сайті ДБР у середу, 13 травня.

                       

За попередньою інформацією, до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ  України та Державної міграційної служби.

 

Досудове розслідування розпочато за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 361-2 ККУ).

 

Нагадаємо, раніше Telegram-бот оприлюднив у мережі базу даних українців із 26 млн водійських посвідчень. У мережі з'явилися чутки, що це пов’язане з додатком «Дія» - урядовим сервісом, який дозволяє зберігати документи у цифровому вигляді. Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров заперечив, що ці дані мають стосунок до «Дії». Те, що витік персональних даних пов’язаний з «Дією», заперечило і МВС. За інформацією відомства, оприлюднені персональні дані є компіляцію з інформаційних баз різних відомств і недержавних організацій за різні роки.

схожі новини