Новини 2020-05-14 11:55

Гладковському збільшили суму інкримінованих збитків

Його звинувачують у закупівлі вантажних автомобілів за завищеними цінами.

Олегу Гладковському, який займав посаду першого секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України, збільшили суму інкримінованих збитків з 10,62 мільйонів до 17,44 мільйонів гривень. Про це 14 травня повідомляє прес-служба НАБУ.

 

Гладковського звинувачують у закупівлі вантажних автомобілів за завищеними цінами. При цьому, за версією слідства, виробником і постачальником транспортних засобів була компанія, яка належала чиновнику і його близьким особам.

 

"Екс-першому секретарю РНБО збільшили суму інкримінованих збитків з 10,62 млн грн до більш 17,44 млн грн в рамках розслідування зловживань з оборонним замовленням у 2017 році", - зазначають у прес-центрі.

 

Нагадаємо, 17 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро затримали Гладковського дорогою з аеропорту "Бориспіль".

 

 

Гладковському інкримінують зловживання владою або службовим становищем та декларування недостовірної інформації. Зокрема, користаючись владними повноваженнями, Гладковський забезпечив закупівлю держкоштом автомобілів МАЗ 6317 за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №22". Воно входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", яке належить Гладковському. Відтак державі було завдано понад 10,62 млн грн збитків.

 

 

Вадночас Гладковський заперечив, що він є кінцевим бенефіціаром "Богдан Моторс". За його словами, він працює в корпорації «Богдан». Як пояснив Гладковський, туди входить і "Богдан Моторос", але воно не є підзвітне "Богдан".

 

 

Крім того, екс-посадовець не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тис. доларів за 2016 рік, 63 тис. доларів за 2017 рік та 47,5 тис. доларів за 2018 рік.

 

 

19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив Гладковського під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 грн.

 

 

21 жовтня «близькі» перерахували 10 млн грн застави. Того ж дня Гладковський вийшов з СІЗО.

 

схожі новини