Новини 2020-05-14 17:01

У Нацбанку розповіли, як Україна витратить гроші від МВФ

Перший транш Україна отримає в кінці травня - на початку червня.

Всі гроші від Міжнародного валютного фонду підуть на покриття дефіциту державного бюджету. Про це 14 травня розповів голова НБУ Яків Смолій у інтерв'ю для BBC.

 

 Він зазначив, що Україна зможе отримати перший транш за новою програмою співпраці з Фондом у кінці травня - на початку червня.

 

Глава НБУ пояснив, що до кінця року МВФ може надати Україні до 3,5 млрд доларів. Загальна сума програми, яка триватиме 1,5 року, - близько 5 млрд доларів.

 

Смолій додав, що загальна сума позик від МВФ, які Україна може отримати у 2020-2021 роках і за програмою stand-by, і за програмою розширеного фінансування, що обговорювалася раніше, є однаковою.

 

"За попередньою домовленостю, усі суми, які ми обговорювали з МВФ та іншими донорами, будуть спрямовані до державного бюджету на покриття дефіциту", - заявив він.

 

Нагадаємо, що Верховна Рада у першому читанні ухвалила закон №3260 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", який називають "антиколомойським". За відповідне рішення проголосували 267 депутатів на позачерговому засіданні парламенту 30 березня.

 

Як повідомлялося 26 березня, Міжнародний валютний фонд може виділити Україні $8 млрд замість $1,5 млрд, якщо Київ ухвалить "антиколомойський закон".