Новини 2020-05-15 11:33

Німеччина відмовила "Північному потоку-2" в імунітеті до газовою директиви

Регулятор відхилив заявку газопроводу.

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило російському проекту "Північний потік-2" в імунітеті до газової директиви Євросоюзу. Про це повідомляється на сайті компанії.

 

Регулятор відхилив заявку "Північного потоку-2" і постановив, що газопровід підлягає європейському регулюванню.

 

Звільнення газопроводу від вимог Газової директиви ЄС було б можливим, якби він був завішаний до 23 травня 2019 року, йдеться в повідомленні регулятора. 

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

 

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід "Північний потік-2", наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.

 

30 жовтня Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

схожі новини