Новини 2020-05-18 15:21

У ЄС наголосили на порушенні Росією прав кримських татар

Мова йде про закриття видань, заборону діяльності Меджлісу та переслідування його лідерів і членів громади.

З часу незаконної анексії Криму Росія порушує права кримських татар. Про це у понеділок, 18 травня, під час онлайн-брифінгу заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, передає «Європейська правда».

 

«Це насправді дуже сумна річниця (депортації кримськотатарського народу - Ред.). І депортація кримських татар, яка сталася 76 років тому, дуже трагічна подія в історії. На жаль, кримські татари до сьогодні зіштовхуються з залякуваннями і переслідуваннями. З часу незаконної анексії Криму Росією права кримських татар серйозно порушуються шляхом закриття видань, заборони діяльності Меджлісу та переслідування його лідерів і членів громади», - заявив Стано.

 

За його словами, за оцінкою Єврокомісії, ситуація з правами людини в Криму суттєво погіршилася з часу незаконної анексії Криму Росією.

 

«Тому з нашої точки зору життєво важливо, щоб регіональні та міжнародні моніторингові механізми, а також неурядові організації з прав людини отримали безперешкодний доступ до Севастополя і Криму у повній відповідності до резолюції Генасамблеї ООН, ухваленої в грудні минулого року», - зазначив Стано.

 

Нагадаємо, у посольстві США заявили, що санкції щодо Криму залишатимуться доти, доки Росія не поверне півострів під контроль України.

схожі новини