Новини 2020-05-20 18:58

Венедіктова завела справу про держзраду на Порошенка після розмови із Зеленським - адвокат

Йдеться про "плівки Байдена".

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відкрила кримінальне провадження щодо так званих "плівок Байдена" після спілкування з президентом Володимиром Зеленським. Він підтвердив зацікавленість у цій справі. Про це 20 травня заявив адвокат Порошенко Ілля Новіков на брифінгу. 

 

 "Кримінальне провадження по так званих "плівках Байдена" було відкрито минулої ночі. У нічний час. Що саме по собі у справах, які стосуються подій чотирирічної давнини, говорить про якийсь окремий інтерес у керівництва в Офісі генерального прокурора. І знову ж таки за інформацією, яку ми будемо намагатися уточнити, перевірити, це було зроблено після розмови генерального прокурора Венедиктової із Зеленським", - сказав адвокат.

 

 

 Новіков стверджує, що протягом року спостерігав за діями президента Зеленського і людей його найближчого оточення щодо координації та фактично керівництва розслідуванням кримінальних справ, в яких фігурує прізвище Порошенка. Керівники силових структур при цьому змінювалися, не змінювався спосіб дій.

 

Адвокат зазначив, що своїми заявами про впевненість у тому, що вирок Порошенку - це питання часу, і що там можна кваліфікувати дії за статтею про держзраду, президент Зеленський вперше публічно позначив свою позицію, як людини, яка безпосередньо координує і безпосередньо зацікавлена у цих провадженнях.

 

Також захист Порошенка наголосив, що на плівках немає ніякого складу державної зради.

 

Він додав, що якби адвокати Порошенка були схильні до троллінгу поганого смаку, вони могли б подати подібні заяви в той же Офіс генпрокурора, адже наприклад, 6 квітня президент Зеленський мав розмову з держсекретарем США Майком Помпео про можливість надання Україні гарантій щодо позики.