Новини 2020-05-21 10:28

МЗС України відповіло на претензії Болгарії до адмінреформи

Для Києва неприйнятна спроба втручання у внутрішні справи.

Міністерство закордонних справ України відреагувало протестом на ухвалення 20 травня Народними Зборами Республіки Болгарія Декларації щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні і захисту прав та цілісності болгарської спільноти. Уряд Болгарії виступив проти поділу Болградського району Одеської області. Про це 21 травня повідомляють на сайті МЗС.


“Питання адміністративно-територіального устрою України належить до виключної компетенції органів державної влади України. Для нас абсолютно неприйнятними є спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України.Викликають подив і нерозуміння маніпулятивні недостовірні твердження щодо впливу реформи на національну самобутність етнічних болгар України”, —  пишуть у заяві.

 

У МЗС наголосили, що захист прав і свобод представників усіх національних меншин нашої держави, у т.ч. і болгарської, є одним з основоположних пріоритетів діяльності органів влади України та здійснюється у чіткій відповідності до Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин (1995 рік).

 

“Українська сторона неодноразово доводила відкритість і готовність сприяти розвитку національної самобутності українських громадян з етнічним болгарським походженням. Права національних меншин в Україні закріплені в національному законодавстві і неухильно захищаються державою у відповідності до найсучасніших європейських практик. Питання щодо Болградського району буде вирішено відповідно до українського законодавства з урахуванням позиції місцевих жителів, у т.ч. чисельної болгарської громади”, —  зазначило міністерство.

 

У МЗС вважають, що будь-які питання можна вирішити шляхом конструктивного діалогу, що і відбувається на рівні глав МЗС двох країн. Міністерство закликало болгарських парламентарів діяти відповідно до принципів дружби і добросусідства, які існують між Україною та Болгарією.

 

схожі новини