Новини 2020-05-22 16:19

Країни з окупованими територіями могли би вступити до НАТО - Волкер

Північноатлантичний альянс повинен бути відкритою організацією.

Постійний представник США в НАТО Курт Волкер розповів, що має ідею, як країнам із окупованими територіями долучитися до НАТО. Про це 22 травня він заявив під час онлайн-дискусії "Як посилити західний курс України?" у рамках Київського Безпекового Форуму.

 

Він пояснив, що Північноатлантичний альянс повинен бути відкритою організацією.

 

"Будь-яка європейська країна, яка відповідає стандартам демократії, верховентства права, робить внесок у зміцнення спільної безпеки, повинна розглядатися як кандидат для вступу, однак Росія не хоче дозволити таким країнам як Україна, Грузія та Молдова вступити до НАТО", - заявив Волкер. 

 

Він пояснив, що країни НАТО не мають бажання приймати до своїх лав країни, чиї території окуповані Росією, оскільки за правилами угоди про колективну оборону (П’ятої статті Вашингтонського договору) це автоматично би означало те, що потрібно воювати з Росією та відвойовувати ці території силою. Тому у Волкер запропонував, щоб П'ята стаття не стосувалася цих територій. Тобто таким чином це би дозволило не давати Росії право вето на вступ інших країн до НАТО, у зв'язку з тим, що вона окупувала ці території. 

 

"Словом, відповідна країна та НАТО підписують угоду, що п'ята стаття не буде стосуватися окупованих територій: "Ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримуватимемо лише мирну реінтеграцію цих територій та відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО". Це має позбавити Росію стимулів щодо продовження окупації цих територій", - зазначив дипломат.

 

Але він наголосив на тому, що вирішувати ці питання таким чином потрібно після завершення пандемії COVID-19.

 

Зазначимо, дискусія проводиться за співпраці Київського Безпекового Форуму, Атлантичної Ради, "Інтерньюз-Україна", ініціативи UkraineWorld.

 

 

схожі новини