Новини 2020-05-22 22:00

Адаптивний карантин та справа Шеремета. Головне за 22 травня

Тиждень.ua зібрав головні новини цієї п'ятниці.

Україна переходить до адаптивного карантину

 

 

З п’ятниці, 22 травня, Україна переходить до адаптивної моделі карантину. Водночас уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Рішення про пом’якшення або посилення карантину в областях будуть ухвалювати регіональні комісії.

 

 Київська область поки не послаблюватиме карантинні обмеження, введені через поширення коронавірусної хвороби COVID-19, оскільки наразі для цього бракує необхідних показників. 

 

У МОЗ заявили, що переходу на другий етап послаблення карантину готові 13 областей.

 

Пізніше столичний міський голова Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням дозволити Києву розпочати послаблення карантину з 23 травня.  Кличко наголосив, що з трьох критеріїв столиця не відповідає лише одному - кількості хворих на 100 тисяч жителів. Визначена норма - 12 хворих, у Києві нині, за даними за останній тиждень, - 15 хворих на 100 тисяч людей.

 

Справа Шеремета. Поліція завершила досудове слідство

 

Національна поліція завершила досудове розслідування у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

 

Підозрюваній в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яні Дугарь правоохоронці планують просити  скасувати домашній арешт через суд. 

 

Україна підготувала для Міжнародного трибуналу ООН докази у «морській справі» проти РФ

 

Україна підготувала для Міжнародного трибуналу ООН меморандум, пояснення із доказовими матеріалами у процесі проти РФ. Меморандум у четвер, 21 травня, під час онлайн-брифінгу підписав агент України у міжнародних справах проти Росії Євгеній Єнін.

 

Суд подовжив термін перебування у СІЗО підозрюваних у вбивстві активіста Мирошниченка

 

Слов'янский міськрайонний суд Донецької області 22 травня подовжив термін перебування у СІЗО двох підозрюваних у вбивстві волонтера та активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. 

схожі новини