Новини 2020-05-25 09:28

Акція протесту "Рік реваншу" та смерть народного депутата. Головне за вихідні

Тиждень зібрав найважливіші новини за вихідні дні.

В Україні до послаблення карантину не готові шість областей

 

Наразі до послаблення карантину в Україні не готові 6 областей. Про це йшлося на нараді щодо адаптивного карантину під головуванням президента Володимира Зеленського. Про це повідомили у прес-службі Офісу президента України.

 

Так, станом на сьогодні до послаблення карантину не готові Чернівецька, Рівненська, Львівська, Київська, Закарпатська та Волинська області.

 

"Ці регіони не відповідають критеріям щодо показників захворюваності, заповненості ліжок у лікарнях та кількості тестувань, які дали б змогу перейти до адаптивного карантину на нинішньому етапі", - наголосили на нараді.

 

"Рік реваншу". В Києві кілька сотень людей зібралися на акцію протесту (доповнено)

 

В центрі Києва близько 500 людей зібралися на акцію "Ні - капітуляції: Рік реваншу". Про це повідомляє спеціальний кореспондент Тижня Стас Козлюк. 

 

Учасники акції тримають в руках партійні та національні прапори, а також саморобні плакати з надписами "Стоп реванш", "Руки геть від армії", тощо.

 

На початку акції зі сцени протестувальників закликали дотримуватися дистанції в 1,5-2 м, а перед цим на площі жовтим скочем позначили місця для учасників протесту.

 

Також протестувальники принесли великий табель, у якому поставили оцінки владі Зеленського за економіку, реформи тощо. Лідери активістів зі сцени заявили, що виступають проти переговорів з представниками бойовиків з ОРДіЛО, відводу українських військ, проти олігархів, які утримують ЗМІ, що поширюють проросійську пропаганду тощо.

Серед учасників представники Європейської солідарності та молодіжне крило цієї партії "Солідарна молодь",  "Демократична сокира", "Національний корпус", "Справа громад".

 

Згодом кількість учасників мітингу зросла приблизно до двох тисяч. Після завершення акції вони рушили колоною через урядовий квартал до будинку, в якому живе президент Володимир Зеленський. Там вони ще раз озвучили свої умови, обмалювали асфальт надписами "Зе-клоун", "Стоп-реванш" та запалили фаєри.

На цьому акція завершилася. Учасники протесту заявили, що вона була попереджувальна.
 

У Києві знайшли застреленим нардепа Давиденко

 

Народного депутата Валерія Давиденко знайшли мертвим з вогнепальним пораненням голови. Він був знайдений у власному офісі.Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

 

Варто зазначити, що Давиденко був членом депутатської групи "Довіра".

 

"Це правда. Його знайшли в його офісі в туалеті з вогнепальним пораненням голови. Пістолет знаходиться поруч і будуть перевірятися всі версії. І вбивство і самогубство, і інсценування самогубства. Всі версії", - повідомив Геращенко.

схожі новини