Новини 2020-05-26 17:00

Пожежа в одеському коледжі. Біля суду збирають акцію на підтримку Андрія Хаєцького

Раніше суд обрав йому найсуворіший запобіжний захід з усіх фігурантів справи.

У четвер, 28 травня, об 11:30 під апеляційним судом Одеси буде акція на підтримку Андрія Хаєцького, колишнього заступника директора з адміністративно-господарської частини одеського коледжу, де у грудні 2019 року відбулася пожежа. Про це написала поетеса Катерина Калитко у Facebook у вівторок, 26 травня.

 

«У четвер, 28 травня, під апеляційним судом Одеси буде акція на підтримку Андрія. Об 11.30», - йдеться в повідомленні.

 

Як пише журналістка Зоя Казанжи в «Українській правді», 15 травня прокуратура повідомила про появу нових підозрюваних у справі: це завідуюча денним відділенням коледжу та заступник директора з адміністративно-господарської частини Хаєцький. Їх підозрюють у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, внаслідок чого виникла пожежа, яка спричинила загибель людей, а також майнову шкоду в особливо великому розмірі (ч. 2 ст. 270 КК України).

 

 У прокуратурі повідомляли, що Хаєцький до 2 грудня перебував на посаді.

 

Водночас, Казанжи зазначає, що Хаєцький перебував на посаді до 18 листопада 2019 року.

 

«Андрій мав статус свідка по цій справі, слідство знало його місце проживання, на всі виклики він беззастережно приходив.  Більше того – весь цей час працював державному органі і слідству це було добре відомо. 11 травня поїхав до подруги на похорони її мами. Коли почув, що його оголошено у розшук, зразу повернувся і прийшов 21 травня до слідчого. І 22 травня прийшов до суду. Там суд і обрав йому запобіжний захід – найсуворіший з усіх фігурантів цієї справи. Станом на сьогодні – Андрія затримано, він знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що Хаєцький, за посадовою інструкцією, не відповідав за протипожежну безпеку, але відповідав за організацію навчання відповідальних осіб.

 

Нагадаємо, 4 грудня 2019 року в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежаЗагинули 16 людей, загалом постраждали 47. Пожежа сталася через займання побутового електричного обладнання. Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений. Як з’ясувалося, у коледжі не було пожежної сигналізації, датчиків диму. Також, у будівлі коледжу не знайшли жодного вогнегасника. За повідомленнями ЗМІ, під час пожежі у коледжі не пролунало тривожних сигналів чи оголошень, багато учнів не відразу дізналися про займання.

  

12 грудня рятувальники дістали з-під завалів коледжу тіла всіх людей, які вважалися зниклими.