Новини 2020-05-27 16:53

Суд визнав протиправним висновок УІНП у справі символіки СС «Галичина»

За словами третьої особи у справі Володимира В'ятровича, в оприлюдненому рішенні суду немає нічого про те, чи є символіка дивізії «Галичина» символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

Окружний адміністративний суд Києва суд визнав протиправним висновок Українського інституту національної пам’яті у справі символіки СС «Галичина». Про це повідомляється на сайті ОАСК у середу, 27 травня.

 

Як повідомляється, суд завершив розгляд справи за позовом до УІНП та його голови. Третьою особою є народний депутат Володимир В’ятрович.

 

«ОАСК визнав протиправними дії відповідачів щодо надання висновку про те, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС «Галичина» (1-ї Української дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення якої заборонено в Україні», - йдеться в повідомленні.

 

Суд зобов’язав УІНП та його посадовців утриматись від поширення висновку.

 

Сам В’ятрович у Facebook написав, що в оприлюдненому рішенні суду немає нічого про те, чи є символіка дивізії «Галичина» символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

 

«Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо належності цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади міг не надати відповіді громадянину для мене залишається загадкою», - йдеться в повідомленні.

 

схожі новини