Новини 2020-05-28 12:13

Довженко-Центр оголосив про неплатоспроможність

З початку 2020 року Центр не отримав плановане держфінансування.

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання неплатоспроможності. Про це йдеться в заяві Центру в Facebook у четвер, 28 травня.

 

«На жаль, ресурси Центру повністю вичерпано. З кінця травня Центр не здатен сплачувати обов'язкові податки та існуючі зобов'язання за договорами. Претензії кредиторів, підтверджені через суд, задовольнятимуться в порядку арешту майна Центру», - йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що з початку 2020 року Центр не отримав плановане держфінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка кінематографії».

 

Зазначається, що це пов'язано з незатвердженням Міністерством фінансів поданого Міністерством культури та інформаційної політики (МКіП) проекту паспорту програми. Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків щодо організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру – всупереч річному плану підприємства та порядку використання коштів.

 

Поновлення бюджетного фінансування в зв'язку з незатвердженням паспорту бюджетної програми найближчим часом не прогнозується.

 

«Оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду Центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020. Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією Центру було прийнято рішення переведення всього особового складу в простій в березні-травні», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що весь дохід від господарської діяльності Центру за березень та квітень спрямували на виплати заборгованості по зарплаті. Центр власним коштом платив податки та збори, оплату комунальних послуг та охорони.

 

«Однак через введення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні було повністю втрачено. Обігові кошти підприємства вичерпано», - йдеться в повідомленні.

 

У Центрі зауважують, що звернення до Міністерства культури та інформаційної політики та Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики результатів не дали.

 

На початку квітня повідомлялося, що уряд скорочує фінансування програм у галузі освіти, культури, науки, політики пам’яті.

схожі новини