Новини 2020-05-28 22:00

Заява Росії в ООН та обшуки в Довженко-Центрі. Головне за 28 травня

Тиждень.ua зібрав головні новини цього четверга.

Ситуація з Довженко-Центром

 

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання неплатоспроможності. Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко написав заяву про відставку. Пізніше СБУ та поліція там проводили обшуки.

 

Після цього у прокуратурі пояснили причину обшуків у Довженко-Центр  рішенням суду у справі про розтрату, яку розслідує столична поліція. 

 

Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук відреагувала на неплатоспроможність Національного центру Олександра Довженка. Зокрема, Кудерчук заперечила, що така ситуація склалася через те, що Держкіно подавало занижені показники для фінансування. 

 

Пожежа в одеському коледжі. Хаєцького звільнили

 

Поета Андрія Хаєцького звільнили з-під варти й віддали на поруки народним депутатам. 

 

Росія в ООН заявила, що без зняття санкцій не буде припиняти вогонь

 

На засіданні Ради безпеки ООН про захист цивільних осіб в збройних конфліктах російська делегація заявила, що без зняття санкцій не буде припинення вогню.

 

Німеччина відмовила Онищенку в притулку

 

Німеччина відмовила Онищенку в наданні притулку, якщо рішення підтвердить суд, Онищенку залишатиметься виїхати до РФ. Рішення суду Ольденбурга (Німеччина), який відмовив в екстрадиції колишнього народного депутата Олександра Онищенка, не впливає на розгляд кримінального провадження. 

 

Китай ухвалив закон про нацбезпеку, що обмежує автономію Гонконгу

 

У парламенті Китаю ухвалили закон про національну берпеку Гонконгу. Закон передбачає, що в Гонконгу заборонять акції, які можуть кваліфікувати як антиурядові, та заклики про відокремлення від КНР.