Новини 2020-06-04 10:12

У США хочуть впровадити нові санкції проти «Північного потоку-2»

Санкції будуть націлені на страхові компанії.

Сенатори планують ухвалити в Конгресі США проект закону щодо розширення санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». Вони будуть націлені на страхові компанії, що працюють з російськими суднами, залученими в будівництві. Про це повідомив Bloomberg у середу, 3 червня.

 

Також документ передбачає покарання тих компаній, що надають «послуги чи засоби для модернізації технологій, встановлення зварювального обладнання, переобладнання або закріплення» суден.

 

Зазначимо: 17 грудня Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва газогону «Північний потік-2».

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік», щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

«Північний потік-2» будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність «Північного потоку-2» - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

схожі новини