Новини 2020-06-04 13:44

Справа про розстріли на Інститутській. Суд не зміг провести судове засідання

Наступне засідання у справі відбудеться 10 вересня.

Суд у справі про розстріл на Інститутській не зміг провести судове засідання у зв'язку з відсутністю повноважень у присяжних. Про це 4 червня повідомив кореспондент Тиждень.ua.

 

На початку засідання головуючий суддя Сергій Дячук повідомив, що у присяжних які входять до складу суду, завершилися повноваженння, а Київрада не встигла їх продовжити.

 

“Ми не можемо розпочати судове засідання, оскільки склад суду неповноважний, оскільки не прийняте рішення про продовження повноважень присяжних. Суд інформує, що з січня 2020 року Державна судова адміністрація готувала відповідні  документи, і вони були готові до 16 березня. Комісія Київради 13 травня винесла рішення, згідно з яким і кандидати, і присяжні і їхні документи відповідають всім вимогам”, —  сказав Дячук.

 

Він також додав, що відслідковує подальшу долю цих документів, і за інформацією Дячука 28 травня був готовий проект рішення про продовження повноважень присяжних, однак Київрада не встигла проголосувати за це рішення.

 

Водночас на судове засідання з’явилися всі присяжні, які наразі не мають повноважень. Окрім того, на засідання з’явилися двоє обвинувачених: Сергій Тамтура та Олександр Маринченко.

 

Наступне засідання у цій справі відбудеться 10 вересня. Дячук пояснив це тим, що клегія суддів може зібратися лише в цей день.

 

Нагадаємо, що Святошенський райсуд розглядає справу проти п’яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут": Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану.
 
Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, Шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

схожі новини