Новини 2020-06-05 13:44

У МОЗ наголосили, що не скасовують масковий режим

Попри пом'якшення обмежень, повністю карантин не скасували.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що в Україні не скасовують масковий режим. Про це він сказав 5 червня під час брифінгу. 

 

"Я хочу нагадати, що у нас хворіють люди на коронавірус. За сьогодні це 553 людини, вчора було 588. Стратегія, яку ми обрали, - це стратегія стримування, але це жодним чином не скасовує маскового режиму й дотримання соціальної дистанції", - зазначив міністр. 

 

Він додав, що попри пом'якшення обмежень, повністю карантин не скасували. 

 

Як зазначалося, 5 червня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що місто поки не послаблюватиме карантин.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня буде дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна буде не дотримуватися самоізоляції.