Новини 2020-06-05 14:29

У метро збільшилася кількість пасажирів - Кличко

На деяких станціях обмежуватимуть вхід у години пік.

Пасажиропотік у метро в Києві вже становить майже 800 тисяч пасажирів на день, на початку відновлення роботи метро перевозило до 500 тисяч людей. Про це 5 червня на брифінгу розповів міський голова Києва Віталій Кличко, як передає Укрінформ.

 

"Збільшився за останні дні пасажиропотік в метро, він вже становить майже 800 тисяч пасажирів щодня. Спочатку, після відновлення роботи, метро перевозило в середньому до 500 тисяч людей. Тобто, ризик заразитися в транспорті збільшується", - зазначив міський голова.

 

Він підкреслив, що на сьогодні кількість пасажирів збільшилася на 5 станціях метрополітену: "Житомирська", "Святошин", "Чернігівська", "Лісова" та "Почайна". Саме на них зростає пасажиропотік останніми днями.

 

Кличко пояснив: щоб не допускати великого скупчення людей, у метро в години пік обмежують вхід на деякі станції.

 

Міський голова повідомив, що щодня у столиці збільшується кількість людей, які користуються громадським транспортом, як наземним, так і метро. Якщо в перші дні після відновлення роботи наземний громадський транспорт перевозив не більше 200 тисяч пасажирів, то, наприклад, вчора ця цифра становила 575 тисяч осіб.

 

Кличко наголосив, що щодня на маршрути виходять 350 автобусів, майже 330 тролейбусів та понад 260 трамваїв КП "Київпастранс". Також працюють і приватні перевізники.

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня буде дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна буде не дотримуватися самоізоляції.