Новини 2020-06-05 16:05

Львівщина продовжила карантин до 12 червня

В області спостерігається висока кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих.

На Львівщині продовжили карантин через COVID-19 до 12 червня. Про це йдеться на сайті Львівської облдержадміністрації у п’ятницю, 5 червня.

 

Відповідне рішення ухвалила обласна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

 

Зазначається, що на Львівщині спостерігається висока кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих.

 

«За попередню добу, як і усі попередні, найбільші показники захворюваності показує саме Львів. Враховуючи, що показники постійно зростають і впевнено наближаються до позначки 100 нових інфікованих на добу, про послаблення карантинних заходів не йдеться. Останнім часом спостерігається масове недотримання карантину серед людей, саме це і стає причиною погіршення епідеміологічної ситуації», - сказав голова ЛОДА Максим Козицький.

 

«Ми маємо заповненість ліжок – майже 23%, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тис. населення - 27. Загальний показник інцидентності 16 (по Львову 32,1, по області 10,2 ) не дозволяє нам пом'якшувати карантинні заходи у Львівській області», - розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

 

Зазначимо: в Україні третій день поспіль зростає кількість випадків захворювання на COVID-19. Станом на 5 червня підтверджено 25 964 випадки COVID-19. 11 372 людини одужали, 762 - померли. За добу підтверджено 553 випадки. 

 

Нагадаємо, з 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, який триватиме попередньо до 22 червня. Водночас, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи. Послаблення діятимуть лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. Чи готова область послаблювати карантин, визначають за трьома показниками: інцидентність, завантаженість ліжок та охоплення тестуванням.

 

При цьому, регіони мають повернути карантинні обмеження, якщо епідеміологічна ситуація три дні поспіль не відповідає вимогам для пом’якшення карантину. 

 

1 червня Україна перейшла до наступного етапу послаблення карантину – епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.

 

З 5 червня буде дозволена робота закладів громадського харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 м². Особам старше 60 років можна буде не дотримуватися самоізоляції.