Новини 2020-06-05 17:12

Екс-радник президента США розповіла, як Росія втручалася в американські вибори

Російські спецслужби грали на наявних проблемах і суперечностях американської внутрішньої політики.

Росія втручалася у вибори президента США у 2016 році через соціальні мережі, проводила як відкриті, так і таємні операції, викрадала електронне листування, вкидала компромат на небажаних їй кандидатів. Про це 5 червня під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму «Україна – Сполучені Штати: ми хочемо, щоб нас почули» заявила радник президента США з питань Євразії у 2013-2017 роках і колишній заступник міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Селест Воллендер.

 

«Все це проявлялося у багатьох вимірах і включало чимало елементів. Росія грала на наявних проблемах і суперечностях американської внутрішньої політики. Росія не створює політичний плюралізм у Сполучених Штатах. Вона експлуатує його на свою користь, радикалізує його і спрямовує до екстремальних проявів», – наголосила вона.

 

Воллендер зауважила, що експерти і дані розвідки підтверджують, що Росія готує подальші спецоперації на 2020 рік. Російські агенти надалі експлуатують, загострюють і максимально провокують будь-яку можливість посилити негативні настрої щодо України та США.

 

Екс-радник президента США також наголосила, що для того, аби підірвати такі операції та їхню ефективність, потрібно їх висвітлювати і заохочувати громадян бути пильними.

 

Київський Безпековий Форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.

 

 

схожі новини