Новини 2020-06-15 14:58

Обрання запобіжного заходу Стерненку. Під судом відбуваються сутички мітингувальників і поліції

Затримали близько восьми людей.

Під будівлею Шевченківського районного суду, де обирають запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, відбуваються сутички мітингувальників і поліції. Про це 15 червня повідомляє громадський діяч Роман Сініцин у Facebook.

 

 

"Миколу Виговського, Віталія Овчаренка і ще з 5-6 людей затримано, частина побита беркутом в автозаках", - пише активіст.

 

 

 

 

 

"Щойно був затриманий беркутами на мітингу по #Стерненко. Беркута поводилась вкрай брутально. Зараз попередньо(!) везуть у Шевченківське відділення нацполіції. Всього нас четвероро затриманих", - написав у Facebooодин із затриманих - Віталій Овчаренко.

 

 

Як зазначалося, 15 червня під Шевченківським районним судом, де обирають запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, активісти запалили фаєри.

 

Захист Сергія Стерненка оголосили відвід прокурору Миколі Бозовуляку через те, що у попередньому судовому засіданні він розголосив дані про те, хто і як охороняє Стерненка. Але суддя відмовив у відводі.

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.