Новини 2020-06-16 14:47

Угорщина продовжує блокувати зустрічі Комісії Україна-НАТО

Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Угорщина продовжує блокувати зустрічі Комісії Україна-НАТО, незважаючи на те, що Альянс надав Україні статус партнера розширених можливостей. Про це на брифінгу в Брюсселі сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг, передає «Європейська правда» у вівторок, 16 червня.

 

Столтенберг відповідав на запитання, чи продовжує Угорщина блокувати зустрічі Комісії Україна-НАТО після того, як Альянс надав Україні статус EOP.

 

«Так, дійсно, союзники вирішили надати Україні статус партнера з розширеними можливостями. Україна довела, що може бути цінним партнером НАТО. Щодо цього питання (угорської блокади зустрічей - Ред.), воно ще не вирішене, ми ще вирішуємо його. І я сподіваюся, що ми знайдемо це рішення», - заявив Столтенберг.

 

Зазначається, що рішення про приєднання України до Програми розширених можливостей у НАТО ухвалювалося консенсусом і це означає, що Угорщина дала свою згоду.

 

Зауважимо: 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Таким чином, Україна зараз є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Це дає додаткові інструменти участі України у військових навчаннях, та глибше партнерство Україна-НАТО на операційному рівні. Цей статус не впливає на рішення щодо членства України в НАТО.

 

Нагадаємо, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

30 жовтня 2019 року стало відомо, Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України, оскільки пропозиції Будапешта були відхилені. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій базувалися на принципах Ради Європи та ООН. Повідомлялося, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів».

 

31 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже виконала шість із семи рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про освіту у питанні захисту національних меншин.

 

У лютому 2020 року Угорщина внесла пропозиції щодо закону про освіту – зокрема, щоб угорці, які проживають в Україні, вивчали державну мову без того, щоб кількість предметів українською мовою підвищувалася.

 

У березні Будапешт заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні, поки «права меншин в Україні не будуть відновлені».

схожі новини