Новини 2020-06-16 15:32

СБУ викрила російську ботоферму в Україні

Організатори ботоферм здійснювали інформаційні «вкиди», сприяли поширенню негативних настроїв та дискредитували українську владу як всередині країни, так і за її межами.

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували міжрегіональну мережу ботоферм у Києві та кількох областях, якою керували з Російської Федерації. Можливості мережі дозволяли генерувати фейки від понад 10 тисяч ботів. Про це 16 червня повідомяє прес-служба СБУ.

 

 

"Організатори ботоферми використовували не лише облікові записи у соціальних мережах та е-мейли, але й електронні гаманці з фейковими персональними даними. Працівники ботоферм були забезпечені всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням. Оперативники спецслужби встановили, що для реєстрації акаунтів зловмисники використовували, крім українських, також російські та європейські SIM-картки мобільних операторів. В Європі їх переважно неможливо придбати без ідентифікації громадян, а у РФ також без сприяння з боку спецслужб", - пишуть у повідомленні.

 

У СБУ зазначають, що виконуючи замовлення на ескалацію конфлікту на сході України, організатори ботоферм здійснювали інформаційні «вкиди», сприяли поширенню негативних настроїв та дискредитували українську владу як всередині країни, так і за її межами. Триває досудове слідство.

 

Нагадаємо, що за минулу добу, 15 червня, збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню. Внаслідок обстрілів з боку загарбників троє воїнів Об'єднаних сил отримали поранення, а ще один – бойове травмування. 

схожі новини