Новини 2020-06-16 16:50

У НАТО запланували пакет заходів проти нових російських ракет

Таке рішення Альянс ухвалить на засіданні 17-18 червня.

Міністри оборони країн НАТО затвердять пакет заходів у відповідь на нарощування Росією свого ракетного арсеналу. Про це повідомив  генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг  на пресконференції у вівторок, 16 червня, передає DW.

 

Це рішення вони ухвалять на засідання 17-18 червня.

 

"Ми обговоримо безпекові наслідки зростання російського арсеналу ракет, здатних нести ядерні боєголовки", - заявив генсек, зауваживши, що розгортання Москвою ракет 9М729 (SSC-8 за класифікацією НАТО) призвело минулого року до розірвання Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД).

 

"З того часу, Росія продовжила модернізацію свого ракетного арсеналу, включно з гіперзвуковими озброєннями. Я очікую, що у відповідь на це міністри обороні погодять конкретний і збалансований пакет політичних і військових заходів", - повідомив Столтенберг. За його словами, серед заходів буде посилення протиракетної та протиповітряної оборони, наприклад розгортання додаткових американських систем Patriot, а також закупівлі винищувачів п'ятого покоління. "Ми також адаптуємо до нових викликів наші навчання та розвідку", - додав генсек.

 

Зазначимо: 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Таким чином, Україна зараз є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.

 

схожі новини