Новини 2020-06-19 11:26

МЗС відреагувало на дозвіл РФ голосувати українцям у Криму та на Донбасі за зміни до російської Конституції

Повідомляється, що спільною відповіддю на незаконні дії РФ має бути посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що рішення РФ дозволити українцям у Криму та на Донбасі брати участь у голосуванні щодо змін до Конституції РФ з незаконно виданими російськими паспортами є спробою порушити державний суверенітет України. Про це повідомляється на сайті МЗС у п’ятницю, 19 червня.

                     

Рішення про масову видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях Донбасу становить грубе втручання у внутрішні справи та є продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу.

 

Зазначається, що незаконним як з точки зору українського законодавства, так і міжнародного права, стане проведення голосування і на території тимчасово окупованого Криму, так як і всі попередні так звані вибори. Це голосування буде проводитися також за російськими паспортами, незаконно нав’язаними населенню Криму.

 

Відтак, результати цього голосування будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Залучення до участі у російському референдумі власників незаконно виданих паспортів громадянина РФ у Криму та на Донбасі спотворює і ставить під сумнів результат загальноросійського голосування.

 

Зазначається, що спільною відповіддю на незаконні дії РФ має бути посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора.

 

Раніше у Мінреінтеграції заявили, що Росія продовжує політику примусової паспортизації громадян України в Криму  і таким чином порушує норми Женевської та Гаазької конвенцій.

схожі новини