Новини 2020-06-19 12:05

Справа через Томос. У ПЦУ виступили з заявою

Напередодні екс-президент Петро Порошенко заявив, що проти нього порушено провадження за «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» через отримання Україною Томосу.

У Православній Церкві України заявили, що розслідування за заявою парафіян Київського патріархату УПЦ є перешкоджанням процесу міжнародного визнання церкви та свободі волевиявлення релігійних громад. Про це йдеться на сайті ПЦУ у п’ятницю, 19 червня.

 

«Те, що таке «розслідування» було офіційно розпочате і досі (понад вісім місяців) проводиться, не може бути оцінене Київською Митрополією Православної Церкви України ніяк інакше, як приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України з метою перешкоджання розбудові та розвитку Православної Церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що це «розслідування» стоїть у ряду цілої низки подібних заяв і дій, вчинених за останні півтора роки для переслідування духовенства та активних парафіян ПЦУ, для тиску на представників органів місцевої влади і самоврядування.

 

Нагадаємо, 18 червня екс-президент Петро Порошенко заявив, що проти нього порушено кримінальне провадження – за «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» через отримання Україною Томосу. Згодом у Державному бюро розслідувань це підтвердили. Повідомлялося, що розслідування почала Служба безпеки - за заявою прихожан Київського Патріархату УПЦ на незаконні дії ряду вищих посадових осіб, які вчинили дії, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ. Надалі СБУ передало справу для розслідування в ДБР.