Новини 2020-06-24 19:05

Януковичу та двом колишнім міністрам повідомили про підозру

Йдеться про цілеспрямоване зниження обороноздатності шляхом реформування ЗСУ.

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у держзраді екс-президенту України Віктору Януковичу і двом екс-міністрам оборони Дмитру Саламатіну і Павлу Лебедєву. Про це 24 червня повідомляє ДБР.

 

Зазначають, що досудове розслідування встановило, що з 2012 по 2014 рік колишні чиновники вчинили держзраду, спрямовані на підрив суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України, а також надали Росії і її представникам допомогу в підривній діяльності проти України.

 

"Вони здійснили цілеспрямоване зниження обороноздатності України за допомогою так званого реформування Збройних сил України. Воно полягало в тому, що вони розформували окремі військові об'єднання, частини та підрозділи. Також Янукович і колишні міністри оборони змінили місця дислокації військових. Такі дії здійснювалися, зокрема, на території Автономної Республіки Крим, що надалі призвело до анексії півострова", - пишуть у повідомленні.

 

Зазначають також, що у разі доведення провини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

 

Нагадаємо, що 18 червня екс-президента Віктора Януковича повторно викликали до Державного бюро розслідувань.